Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą. 30.10.2022 r.

 1. Dziś uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Z tej okazji naszą modlitwą otaczamy budowniczych tej świątyni i wszystkich tych, którzy na przestrzeni wieków, o nią dbali. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy dbają o naszą świątynię i jej obejście współcześnie. Wszystkim sprzątającym, dekorującym, wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności składają ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni kierujemy staropolskie „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej wolontariusze żarskiego Hospicjum za symboliczne datki do puszek, rozprowadzają cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 3. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.
 4. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościół parafialny o godz. 08:30, 10:00 i 18:00. Na cmentarzu w Olszyńcu i Grabiku o 10:00, a w Marszowie i na cmentarzu komunalnym o 12:00.
 5. W środę „Dzień Zaduszny”. Porządek Mszy Świętych: w Żarach o 09:00, 16:30 i o 18:00; w Grabiku o 16:00. To będzie ostatnia w tym roku kalendarzowym Msza Święta w kaplicy polowej. W Olszyńcu nie będzie odprawiona Msza Święta w dzień zaduszny.
 6. Od 1 do 8 listopada za odwiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Od 2 listopada do końca miesiąca w dni powszednie będziemy modlić się w dni powszednie o 17:15 za zmarłych w Wypominkach. Kartki czytelnie wypełnione można złożyć na tacę lub w zakrystii; złożone ofiary są wyrazem naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek po Mszy Świętej wieczorne modlitwa o powołania i spotkanie Przyjaciół Paradyża,
  • w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy Św. okazja do spowiedzi od 17:30.
  • w sobotę o 08:30 nabożeństwo I sobót miesiąca i dzień skupienia dla Róż Żywego Różańca; odwiedziny chorych według zwyczaju.