Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 20.11.2022 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca na seminarium. Zbiórka do puszek na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. Wierni, którzy dzisiaj odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi mogą zyskać odpust zupełny.
 3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w Kaplicy Adoracji.
 4. Zakończyliśmy wypominki. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy włączyli się w modlitwę za zmarłych.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W dn. 21 – 26 listopada w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje będą codziennie o godz. 18:45 w kościele.
 7. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg. różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 8. Za tydzień I Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego. Błogosławieństwo opłatków. Na Mszy świętej o godz. 13:00 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie świece małe w cenie 10 PLN i duże w cenie 20 PLN.
 10. Zachęcamy do składania intencji na przyszły rok.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecamy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny ze zdrapką adwentową.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła.
 13. Dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za wspólnie przeżytą liturgię! Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni życzmy Bożej opieki, gotowość do dawania świadectwa o Bogu, pewności, że On troszczy się o nas i umacnia nas w każdej chwili życia, a zwłaszcza w trudnych sytuacjach.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Roman Cudziło, lat 64.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…