Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu. 11 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi br. Tomasz Kryger – kapucyn z Nowej Soli. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej; w dni powszednie o godz. 9.00, 16,30 i 18.00 w Olszyńcu o godz. 17.00. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. Okazja do spowiedzi w środę o 8.30, 16.00 i o 17.20; taca z środy na potrzeby Rekolekcjonisty.
 3. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca na Dom Księży Emerytów. Przed kościołem młodzież będzie sprzedawać świąteczne pierniki, z których dochód będzie wsparciem wyjazdu na Światowe Dni Młodych w Lizbonie.
 4. Na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy 1705,69 PLN.
 5. We wtorek 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego.
 6. We wtorek, ze względu na rekolekcje kancelaria będzie nieczynna.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Roraty w czwartek i piątek o godz. 6.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek godz. 16.30. Na roraty przychodzimy z lampionami.
 9. W opłatki na stół wigilijny można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii – pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, chorych, samotnych; poświęcone opłatki są znakiem jedności całej Parafii przy stole wigilijnym.
 10. W przyszłą niedzielę taca na Fundusz Remontowy i zbiórka do puszek na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 11. W ramach akcji Rodzina Rodzinie – przy bocznym ołtarzu NSPJ są do zabrania ostanie koperty z informacjami o rodzinach, paczki składamy w zakrystii do 15 grudnia,
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecamy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni składamy najserdeczniejsze życzenia: pokoju serca, ufnej wiary, że dla Boga nie ma nic niemożliwego,
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Agnieszka Zakrzewska, l. 47; +Mirosława Gałązka l. 78; +Borys Sawicki l. 9; +Halina Olejnik l. 64; +Roland Wojdyło l. 78, Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…