Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu. 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Taca na Fundusz Remontowy oraz zbiórka do puszek na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek godz. 16.30. Na roraty przychodzimy z lampionami.
 4. Okazja do spowiedzi. codziennie przed Mszą Św. wieczorną.
 5. Kolęda w Żarach na zaproszenia. Wypisane kartki prosimy składać na tacę lub w zakrystii (do 27 grudnia 2022 r.). Na wioskach: Olszyniec, Marszów, Kadłubia, Grabik w tradycyjnej formie.
 6. W opłatki na stół wigilijny można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii – pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, chorych, samotnych; poświęcone opłatki są znakiem jedności całej Parafii przy stole wigilijnym.
 7. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego – niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2. 1 – 14), dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Pasterki w Olszyńcu o godz. 20,30; w Grabiku o godz. 22.00 w Farze o godz. 22.00 i 24.00. Podczas pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 8. W przyszłą niedzielę Boże Narodzenie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz kalendarze na 2023 rok w cenie 20PLN.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła oraz ogrzewanie.
 11. Parafianom i wszystkim Gościom bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni życzmy zdrowia, głębokiej wiary pozwalającej dostrzec wspaniałość, Jego obecność i miłość,
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Jerzy Pięt l. 73. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…