Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. 25 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 2. Jutro  św. Szczepana. Taca przeznaczona jest na KUL.
 3. We wtorek Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 4. W środę Młodzianków, męczennikówserdecznie zapraszamy  na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym roku wyjątkowo w piątek Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.
 6. W piątek ks. biskup udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę zakończenie starego roku o godz. 18.00, zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Zbiórka ministrantów po Mszy Świętej o g. 11.30.
 9. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Udajemy się do mieszkań naszych parafian, aby błogosławić dom, wspólnie się modlić oraz rozmawiać o życiu naszej parafii. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako wydarzenie religijne. Na to spotkanie przygotujmy nakryty białym obrusem stół, krzyż, palące się świece, wodę święconą. Porządek kolędy:
  • 28 grudnia(środa) – Olszyniec od godz. 10.00
  • 29 grudnia(czwartek) – Marszów od godz. 10.00
  • 30 grudnia (piątek) – Kadłubia od godz. 10.00
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz kalendarze na 2023 rok w cenie 20PLN.
 11. Słowa podziękowania kierujemy do osób które pomagały ustawić szopkę, ofiarowały i przywiozły choinki, za podarowane kwiaty oraz wszystkim zaangażowanym w świąteczny wystrój naszego kościoła.    
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła oraz ogrzewanie.
 13. Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni życzmy łaski i pokoju od Boga, nadziei, która nadaje sens każdej chwili życia.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one czasem pięknych spotkań z bliskimi, doświadczenia dobra i ciepła od ludzi oraz umocnienia wiary, że Bóg przyszedł na ziemię i chce być obecny w naszym życiu, aby nas wspierać, prowadzić i doprowadzić do szczęścia wiecznego.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Stanisława Sobieszek l. 81; +Helena Kosińska l. 95; +Stanisław Ganczar l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….