Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 2. W środę zapraszamy  na  nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek zapraszamy do modlitwy za kapłanów oraz o powołania.
 5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tace przeznaczone są na cele misyjne. Zapraszamy do Orszaku Trzech Króli – plan znajdziemy na plakatach.
 6. W sobotę o godz. 8.15 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca i Msza Święta wynagradzająca.
 7. Trwa kolęda. Udajemy się do mieszkań naszych parafian, aby błogosławić dom, wspólnie się modlić oraz rozmawiać o życiu naszej parafii. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako wydarzenie religijne. Na to spotkanie przygotujmy nakryty białym obrusem stół, krzyż, palące się świece, wodę święconą. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest po Mszy Św. wieczornej. Porządek kolędy:
  • 02 stycznia (poniedziałek) – Ptasia, Szpitalna, Warsztatowa, Słowicza, Aleja Jana Pawła II, Plac Wolności, Plac Łużycki od godz. 15.30
  • 03 stycznia (wtorek) – Os. Zawiszy Czarnego 1-18 od godz. 15.30
  • 04 stycznia (środa) – Żagańska, Bociania, Pszenna, Zielona, Nadrzeczna, Kwiatowa, Domańskiego, Żurawia, Przepiórek, Jęczmienna, Żytnia, Owsiana od godz. 15.30
  • 05 stycznia (czwartek) – Grabik po prawej stronie drogi na Drożków +bloki od godz. 15.30
  • 07 stycznia (sobota) – Grabik lewa strona od godz. 10.00
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz kalendarze na 2023 rok w cenie 20PLN.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła oraz ogrzewanie.
 10. Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni życzmy obfitości Bożych łask. 
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy szczęśliwego Nowego Roku. Niech Słowo wcielone – narodzi się w życiu, odnowi je, przemieni nasze serca i domy i napełni je pokojem, dobrocią i jednością.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: papież Benedykt XVI l. 95; +Tadeusz Grzech l. 91; +Krystyna Kuczyńska l. 75; +Zenon Bludo l. 87; +Leon Kruger l. 68; +Tadeusz Bernat l. 60. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….