Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą. 15 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Zbiórka do puszek na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13.00 koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej – serdecznie zapraszamy.
 3. Przypominamy, że kolęda w Żarach jest na zaproszenia. Udajemy się do mieszkań naszych parafian, aby błogosławić dom, wspólnie się modlić oraz rozmawiać o życiu naszej parafii. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako wydarzenie religijne. Na to spotkanie przygotujmy nakryty białym obrusem stół, krzyż, palące się świece, wodę święconą. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest po Mszy Świętej wieczornej. Porządek kolędy:
  • 16 stycznia (poniedziałek) – Bohaterów Getta, Chrobrego, Kaczy Rynek, Cicha, Wartownicza, Mieszka I, Kąpielowa, Browarna, Ratuszowa, Zamkowa, od g. 15.30
 4. We wtorek i w środę kolęda uzupełniająca – można złożyć jeszcze zaproszenie.
 5. W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 7. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka.
 8. W przyszłą niedzielę 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa. Wilhelma Pluty.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 oprawę muzyczną zapewni Zespół Żar Miłości. Po Eucharystii zapraszamy na Koncert Kolęd.
 10. Rok liturgiczny, którego centrum jest Pascha Pana, w wymiarze tygodniowym niedzielna Msza święta, opisany jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i świętych, którzy podobali się Bogu. Dlatego gorąco zachęcam do czytania w rodzinach żywotów świętych Pańskich świadomego wybierania imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu świętego i bierzmowania.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. 
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła oraz ogrzewanie. Taca remontowa z ubiegłej niedzieli 4.400 PLN.
 13. Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni życzmy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. 
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy by każdy dzień był czasem doświadczenia Bożej i ludzkiej dobroci oraz realizacji najgłębszych pragnień.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Bolesław Zakrzewski l. 84; +Jan Femlak l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….