Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu. 26 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Zbiórka Grona Wspierającego Ubogich.
 2. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w piątek – do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa przypominające nam mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa:
  • w niedzielę o 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
  • w piątek Droga Krzyżowa: po Mszy porannej, o 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 dla młodzieży i dorosłych  
  • na nabożeństwach pasyjnych zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W poniedziałek spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyrusza z naszego kościoła w piątek 31 marca po mszy św. o godzinie 20.00. Wszystkich, którzy planują wziąć udział prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej edk.org.pl. Na tej stronie są dostępne rozważania, mapy i opisy tras oraz przydatne info o tym, jak się przygotować na drogę.
 7. W sobotę o godz. 8.15 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcenie palm podczas Mszy świętych. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jałmużny postnej.
 9. W przyszłą niedzielę 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na Białą Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed naszym kościołem. Następnie przejdziemy deptakiem, ul. Parkową, al. Jana Pawła II i zakończymy przy pomniku św. Jana Pawła II. Zabierzmy ze sobą białe znicze, które po modlitwie pozostawimy przy pomniku.
 10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Dzieci ze świetlicy „Bajka” w przyszłą niedzielę rozprowadzać będą palmy wielkanocne.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła i ogrzewanie. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 1660 PLN.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. 
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Ryszarda Dyllong l. 86; +Genowefa Przybysz  l. 95; +Irena Majorek  l. 87; +Krystian Rutkowski l. 42.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….