Żary oraz kościoły naszej parafii w programie TVP

Foto: „Zakochaj się w Polsce” | TVP S.A.

„Zakochaj się w Polsce” to program emitowany na antenie TVP 2 i TVP Polonia. Jest to, jak piszą autorzy, ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. 

W 285. odcinku programu autorzy zabierają nas do Żar – naszego miasta. W trakcie programu przedstawiono m. in. kościoły naszej parafii: kościół parafialny pw. NSPJ, kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła oraz kościół rektoralny, dawny garnizonowy, a także wiele innych zabytków i atrakcji naszego miasta. Zdjęcia do programy wykonywano we wrześniu ubiegłego roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia:
Zakochaj się w Polsce: Żary – oglądaj na VOD TVP