Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną. 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania.
 2. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” przed naszym kościołem zbiórka na Hospicjum Św. Brata Alberta w Żarach.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny – codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do modlitwy przy krzyżach i kaplicach na terenie naszej parafii.
 4. We wtorek Dzień Flagi.
 5. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w naszym kościele o 9.00, 11.30 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego Miasta oraz o 18.00.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Męczenników Międzyrzeckich
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania i spotkanie Przyjaciół Paradyża.
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.15 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 7. I Komunia Święta w naszej parafii w niedzielę 14 maja g. 10.00. Rocznica Komunii 21 maja g. 13.00. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 8. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową, która odbędzie się w sobotę 20.05.2023 r. Grupy pochodzące z różnych miejsc naszej diecezji wyruszą wspólnie z Paradyża do Rokitna. Szczegóły w sprawie zapisów na plakatach i stronie internetowej www.paradisus.pl. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w tak ważnej dla nas intencji.
 9. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja wyniosła 1.860 PLN.
 11. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i czułej opieki Maryi.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Eugenia Brusiło l. 75; +Alfred Duda l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….