Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zbiórka GWU.  Każdy kto dzisiaj odmówi pobożnie i publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się Okres Wielkanocny.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpienia w intencji misjonarzy.
 3. W poniedziałek święto, NMP Matki Kościoła.
 4. W środę Nawiedzenie NMP – święto. Zakończenie majówki.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o 17.30.
 6. W piątek rocznica wizyty Św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
 7. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania i spotkanie Przyjaciół Paradyża.
  • w piątek – wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 8. Od czerwca do sierpnia kancelaria czynna w czwartki 16.00 – 17.00 i w soboty 12.00 – 13.00. We wtorki nieczynna.
 9. Kurs Przedmałżeński w kościele św. Józefa rozpocznie się Msza Św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 18.00. Od poniedziałku do piątku nauki o godz. 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej. Na Mszy Św. o godz. 13.00 – 30. rocznica święceń kapłańskich proboszcza.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Puszka  na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja – 1630 PLN.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Andrzej Gut l. 63; +Waleria Krupacz l. 86; +Franciszek Socha l. 81. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….