Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 4 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Dzisiaj o 13.00 – 30. rocznica święceń kapłańskich proboszcza.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Msze Święte odprawimy o 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00 (w Olszyńcu o 9.00, w Grabiku o 11.00); procesja ulicami miasta wyruszy z naszego kościoła po Mszy Świętej o 10.00 do kościoła Św. Józefa. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji i sypania kwiatów; parafian posiadających ogródki o kwiaty dla dzieci na procesję; okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą; w oktawie Bożego Ciała procesja po nabożeństwie wieczornym; na piątek proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. Odpust parafialny 16 czerwca; zapraszamy.
 5. Zapraszamy do udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny” , który odbędzie się niedzielę 18 czerwca według następującego programu:
  • o 13:00 Msza Święta w naszym kościele w intencji rodzin,
  • o 14:00 przemarsz ulicami naszego miasta, na zakończenie piknik  rodzinny przy naszym kościele. Organizatorzy zwracają się z prośba o przyniesienie na piknik ciasta. 
 6. Nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o 17.30.
 7. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Świętych Męczenników Międzyrzeckich,
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek – litania do Świętego Jana Pawła II,
 8. Do końca sierpnia kancelaria czynna w czwartki 16.00–17.00,w soboty 12.00–13.00. 
 9. W przyszłą niedzielę taca remontowa oraz zbiórka do puszek na KUL.
 10. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. 
 12. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Jan Banaszkiewicz l. 70. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….