Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą. 11 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Taca remontowa oraz zbiórka do puszek na KUL.
 2. Dziękuję za udział w procesjach Bożego Ciała i przygotowanie ołtarzy (również w Grabiku i Olszyńcu); w Oktawie procesja po nabożeństwie wieczornym; w czwartek na zakończenie Oktawy procesja do czterech ołtarzy: I – ołtarz przygotowują ministranci, lektorzy i szafarze, II – Żywy Różaniec, III – Przyjaciele Paradyża, IV – PZC. Po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów przed odpustem.
 3. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust parafialny.Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Marcin Siewruk – proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu. Już dziś serdecznie zapraszam na nasze święto wszystkich parafian i gości. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 11 rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego.
 4. Zapraszamy do udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się niedzielę 18 czerwca według następującego programu:
  • o 13:00 Msza Święta w naszym kościele w intencji rodzin,
  • o 14:00 przemarsz ulicami naszego miasta, na zakończenie piknik  rodzinny przy naszym kościele. 
 5. Nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o 17.30.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek – litania do Św. Maksymiliana Kolbe (po Mszy Św. porannej);
 7. Do końca sierpnia kancelaria czynna w czwartki 16.00–17.00, w soboty 12.00–13.00. 
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej Głównej Patronki diecezji.Zbiórka do puszek na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 9. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. 
 11. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Marian Rotman l. 97; +Tadeusz Bardzik l. 89. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….