Zaproszenie na 43. Pieszą Pielgrzymkę Głogowska – 2-12 sierpnia 2023 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

W tym roku już po raz 43, w dniach 2-12 sierpnia, wyruszy Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Kolejny raz wracamy na pielgrzymi szlak, aby raz jeszcze wędrować do tronu Matki na Jasnej Górze.  Będziemy mogli znowu przeżyć nasze wakacje w drodze i zanieść intencje – nasze, naszych bliskich oraz Duchowych Pielgrzymów i Przyjaciół Pielgrzymki do tronu Matki na Jasnej Górze.

Tegoroczne pielgrzymowanie będzie odbywać się pod hasłem „Trwajmy w kościele” – jest to wezwanie dla nas, dla wszystkich wierzących, aby raz jeszcze przemyśleć to czym jest Kościół Powszechny, dlaczego w nim jestem i dlaczego jest on potrzebny do zbawienia. Obserwując bieżące wydarzenia w naszym kraju, Kościele i na świecie te zagadnienie wydaje się szczególnie ważne i aktualne. 

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce Głogowskiej. Tegoroczne zapisy są prowadzone przede wszystkim poprzez naszą stronę internetową: www.pielgrzymka.glogow.pl oraz na spotkaniach przedpielgrzymkowych (data zostanie podana w późniejszym terminie)

Po więcej informacji na temat pielgrzymki zapraszam na nasze media internetowe: stronę internetową (www.pielgrzymka.glogow.pl), stronę na Facebooku i profil na Instagramie (pielgrzymkaglogowska). Opublikowane są tam podstawowe informacje na temat tegorocznej pielgrzymki jak i pielgrzymowania w ogóle. Zapraszam również do zadawania pytań na powyższych profil społecznościowych, czy poprzez e-mail.

Zwracam się także z prośbą do włączenia się w dzieło Duchowego Pielgrzymowania. Jest to najhojniejsza forma wsparcia jaką można nam okazać. Każdy Duchowy Pielgrzym powinien wzbudzić w swoim sercu intencje, które chce, abyśmy polecali podczas pielgrzymki. Ponadto powinien w miarę możliwości uczestniczyć codziennie we Mszy Św., odmawiać jedną część Różańca Św. i Modlitwę Pielgrzyma (dostępna na stronie internetowej), pamiętając w tej modlitwie o Pielgrzymach. Każdego dnia pielgrzymowania sprawowana jest Msza Święta w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej. 

 Z poważaniem: 
  Ks. Leszek Okpisz
        Kierownik Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej