Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą. 25 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła. Zbiórka Grona Wspierających Ubogich.
 2. Dziękujemy za udział w „Marszu dla Życia i Rodziny”, szczególne podziękowania kierujemy do osób, które upiekły i przekazały ciasta na piknik rodzinny.
 3. Nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę     o g. 17.30. W piątek zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Bóg zapłać za udział.
 4. W czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – święto patronalne kościoła w parku. Msza Święta odpustowa o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i Agapę. Taca na Świętopietrze (papieskie dzieła dobroczynne i misyjne).
 5. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych  i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 6. Do końca sierpnia kancelaria czynna w czwartki 16.00–17.00,w soboty 12.00–13.00.
 7. W lipcu i sierpniu Msze Św. odprawiamy w niedziele o g. 8.30, 10.00, 11.30 i 20.00 (nie będzie Mszy o g. 13.00 i 18.00, w środę w Olszyńcu); okazja do spowiedzi wyłącznie w dni powszednie. 
 8. Pamiętajmy – w kościele obowiązuje strój skromny, czyli ramiona i kolana zakryte.
 9. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk itd.
 10. Zapraszamy na koncerty „Lato z Telemanem”które przez cały lipiec będą organizowane w kościele św. Ap. Piotra i Pawła (Park Miejski). Wszystkie niedziele lipca g.16.00. Wstęp wolny.
 11. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Trwajmy w Kościele”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet. 
 12. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły    w minionym tygodniu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 1.880 PLN.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.