Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą – 2 lipca 2023 r.

 1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła.
 2. Dziękujemy za przygotowanie i udział w odpuście ku czci Św. Ap. Piotra i Pawła (kościół w parku).
 3. W poniedziałek Św. Tomasza Apostoła – święto
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania prowadzona przez Przyjaciół Paradyża
  • w piątek – wynagradzające do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W lipcu i sierpniu Msze Św. odprawiamy w niedziele o g. 8.30, 10.00, 11.30 i 20.00  (nie będzie Mszy o g. 13.00 i 18.00, w środę w Olszyńcu); okazja do spowiedzi wyłącznie w dni powszednie. Kancelaria czynna w czwartki 16.00–17.00, w soboty 12.00–13.00.
 6. Pamiętajmy – w kościele obowiązuje strój skromny, czyli ramiona i kolana zakryte.
 7. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk itd.
 8. Zapraszamy na koncerty „Lato z Telemanem”, które przez cały lipiec będą organizowane w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła (Park Miejski). Wszystkie niedziele lipca g.16.00. Wstęp wolny.
 9. Krąg Biblijny zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, gdzie przed 10 laty wydarzył się cud Eucharystyczny. Wyjazd pociągiem w sobotę 22 lipca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 10. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Trwajmy w Kościele”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet. 
 11. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
 12. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła, renowację figury Serca Pana Jezusa. Taca na Świętopietrze (papieskie dzieła dobroczynne i misyjne) – 650 PLN.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Józef Główka l. 92; +Zofia Syguła l. 92; +Mieczysław Ryczkowski l. 82. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….