Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą. 9 lipca 2023 r.

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. Taca remontowa
 2. We wtorek Św. Benedykta, opata, patrona Europy – święto.
 3. 11 lipca br. mija 80 rocznica „Krwawej Niedzieli” apogeum ludobójstwa dokonanego na narodzie polskim przez ukraińskich nacjonalistów. W hołdzie wszystkim pomordowanym Rodakom 11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Jak co roku żarscy Kresowianie organizują uroczystości, na Cmentarzu Komunalnym o godz. 12.00. Zapraszamy.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Jana Pawła II
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W lipcu i sierpniu Msze Św. odprawiamy w niedziele o g. 8.30, 10.00, 11.30 i 20.00  (nie będzie Mszy o g. 13.00 i 18.00, w środę w Olszyńcu); okazja do spowiedzi wyłącznie w dni powszednie.Kancelaria czynna w czwartki 16.00–17.00,w soboty 12.00–13.00.
 6. Pamiętajmy – w kościele obowiązuje strój skromny, czyli ramiona i kolana zakryte.
 7. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk itd.
 8. Krąg Biblijny zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, gdzie przed 10 laty wydarzył się cud Eucharystyczny. Wyjazd pociągiem w sobotę 22 lipca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górępod hasłem „Trwajmy w Kościele”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet. 
 10. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nowe pismo Magazyn Niedziela.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na kwiaty, sprzątanie kościoła, renowację figury Serca Pana Jezusa.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Maryi.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Aniela Komenda l. 80; +Zofia Matuszewska l. 74; +Anna Sobieszczańska l. 61; +Sławomir Zebel l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….