Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą. 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Dzisiaj przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę   – Dzień Sybiraka. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. Dzisiaj w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa o g. 16.00 nasza parafia zaprasza na spacer po Farze i zespole zamkowo – pałacowym. Wydarzenie bezpłatne.
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Maksymiliana Kolbe;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek Św. Stanisława Kostki , zakonnika, patrona Polski – święto.
 5. W czwartek Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – święto.
 6. Trwają zapisy do I Komunii i do Bierzmowania (uczniowie klas VII z rodzicami) – mieszkających na terenie naszej parafii – zapraszamy do kancelarii.
 7. W przyszłą niedzielę 24 września o godz. 11.30 Dożynki Parafialne – „Miasto dziękuje Wsi”. Zapraszamy mieszkańców naszych wsi: Grabik, Kadłubia, Marszów Olszyniec. Zapraszamy rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy, działkowców, leśników, myśliwych, winiarzy oraz wszystkich którzy pragną włączyć się w dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne biesiadowanie. Będzie grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, domowe wypieki, kawa i herbata. Chętne osoby prosimy o upieczenie ciasta, które możemy przynieść już od g. 9.00 do biblioteki parafialnej. 
 8. W przyszłą niedzielę 24 września zbiórka Grona Wspierających Ubogich.
 9. Dziękujemy za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej w kościele filialnym ku czci Krzyża Świętego.
 10. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła i wszelkie wyrazy życzliwości. Taca remontowa 6.200 PLN.
 12. Prosimy o wsparcie budowy kościoła w Grabiku.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, pokoju i radości serca, doświadczenia wielkości miłości Boga, a także opieki Matki Bożej
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Danuta Marszałek  l. 72; Jacek Massier l. 55. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….