Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą. 24 września 2023 r.

 1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła. Dzisiaj zbiórka Grona Wspierających Ubogich. 
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 Dożynki Parafialne – „Miasto dziękuje Wsi”. Zapraszamy mieszkańców naszych wsi: Grabik, Kadłubia, Marszów Olszyniec. Zapraszamy rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy, działkowców, leśników, myśliwych, winiarzy   oraz wszystkich którzy pragną włączyć się w dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne biesiadowanie. Będzie grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, domowe wypieki, kawa i herbata. Chętne osoby prosimy o upieczenie ciasta, które możemy przynieść już od g. 9.00 do biblioteki parafialnej. 
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek w kościele (garnizonowym) p.w. Krzyża Świętego o g. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo do Św. o Pio – zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.
 5. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00.
 6. W piątek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto.
 7. W piątek w kościele (garnizonowym) p.w. Krzyża Świętego o g. 18.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie – w ramach spotkań Żary dla Jezusa.
 8. Trwają zapisy do I Komunii i do Bierzmowania (uczniowie klas VII z rodzicami) – mieszkających na terenie naszej parafii – zapraszamy do kancelarii.
 9. W przyszłą niedzielę o g. 13.00 Msza Święta z poświęceniem różańców.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego we wszystkich kościołach. Różaniec codziennie o g. 17.15; dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o g. 16.30.
 11. 1 października wolontariusze Hospicjum będą rozprowadzać po porannych Mszach cebulki żonkili w ramach akcji Pola Nadziei celem wparcia działalności hospicyjnej
 12. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 2.099 PLN.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, pokoju i radości serca, doświadczenia wielkości miłości Boga, a także opieki Matki Bożej.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Piotr Welke  l. 45; Waldemar Jeleń l. 87. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….