Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą. 1 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum po porannych Mszach Świętych rozprowadzają sadzonki żonkili w ramach akcji Pola Nadziei celem wsparcia działalności hospicyjnej.
 2. Dzisiaj o godz. 13:00 Msza Święta z poświęceniem różańców.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe we wszystkich kościołach. Różaniec w katedrze codziennie o godz. 17:15; dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16:30. W kościele garnizonowym Różaniec w niedzielę o godz. 11:30, od środy do soboty o godz. 16:30.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Męczenników Międzyrzeckich
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania prowadzona przez Przyjaciół Paradyża.
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 5. Trwają zapisy do I Komunii i do Bierzmowania (uczniowie klas VII z rodzicami) – mieszkających na terenie naszej parafii – zapraszamy do kancelarii. 
 6. W sobotę 7 października Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka oraz Parafialnych Zespołów Caritas do Rokitna.
 7. W przyszłą niedzielę 8 października – Niedziela Św. Franciszka – tego dnia pragniemy zaprosić na plac przy kościele garnizonowym (dawny kościół franciszkański) –  tych którzy chcą poświęcić swoje domowe zwierzęta. Poświęcenie będzie po Mszy Św. o godz. 12.00.
 8. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania (od 21. roku życia) rozpocznie się w przyszłą niedzielę 8 października o godz. 19.00 w kościele Św. Józefa w Żarach.
 9. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Dożynki Parafialne oraz wszystkim którzy wzięli udział w naszym wspólnym dziękczynieniu.
 11. Zapraszamy do złożenia ofiary na Seminarium; koperty znajdują się na ławkach.
 12. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, pokoju i radości serca, silnej wiary i nieustannego dążenia do dobra – swojego i innych. 
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Dominika Lubińska  l. 88; +Mirosława Chacińska l. 62. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….