Ogłoszenie parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą. 8 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła – Niedziela Św. Franciszka – dzisiaj pragniemy zaprosić na plac przy kościele garnizonowym (dawny kościół franciszkański) –  tych którzy chcą pobłogosławić swoje domowe zwierzęta. Błogosławieństwo będzie po Mszy Św. o g. 12.00. Taca remontowa.
 2. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania (od 21. roku życia) rozpocznie się dzisiaj  o g. 19.00   w kościele Św. Józefa w Żarach.
 3. Zachęcamy do odmawiania różańca we wspólnocie, a także w gronie rodzinnym. Nabożeństwa Różańcowe w katedrze codziennie o g. 17.15; dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki              o g. 16.30.  W kościele garnizonowym w niedzielę o g. 11.30, od środy do soboty o g. 16.30.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Jana Pawła II;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Trwają zapisy do I Komunii i do Bierzmowania (uczniowie klas VII z rodzicami)               – mieszkających na terenie naszej parafii – zapraszamy do kancelarii. 
 6. W czwartek spotkanie grupy młodszej do bierzmowania i Kręgu Biblijnego o g. 19.00.
 7. W sobotę – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 8. W przyszłą niedzielę 15 października obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Tego dnia będzie zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 9. Od przyszłej niedzieli można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024. Modlitwa w rocznice ślubu czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich czy za zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu podczas Eucharystii. Msze św. można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 11. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja będzie w niedzielę 22 października.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości.
 13. Zapraszamy do złożenia ofiary na Seminarium; koperty znajdują się na ławkach przy wyjściu.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, pokoju i radości serca, silnej wiary i nieustannego dążenia do dobra – swojego i innych. 
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Emilia Kulpa  l. 90. Wieczny odpoczynek racz jej  dać, Panie….