Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą. 15 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła – XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 2. Zachęcamy do odmawiania różańca we wspólnocie, a także w gronie rodzinnym. Nabożeństwa Różańcowe w katedrze codziennie o godz. 17.15; dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.  W kościele garnizonowym w niedzielę o g. 11.30, od środy do soboty o g. 16.30.
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Maksymiliana Kolbe;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Trwają zapisy do I Komunii i do Bierzmowania (uczniowie klas VII z rodzicami) – mieszkających na terenie naszej parafii – zapraszamy do kancelarii. 
 5. Jutro rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II.
 6. W środę Św. Łukasza Ewangelisty – święto. Dzień patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia. Msza Św. w ich intencji o g. 17.00 w kościele garnizonowym
 7. W czwartek spotkanie grupy starszej do bierzmowania o g. 19.00.
 8. Za tydzień niedziela misyjna – taca na działalność misyjną Kościoła. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja
 9. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024. Modlitwa w rocznice ślubu czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich czy za zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu podczas Eucharystii. Msze Św. można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kartek wypominkowych, a każdy, kto chce, aby jego wypominki zostały wyczytane w konkretnym dniu, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. Taca remontowa 6.230 PLN.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy umiejętności dostrzegania Bożych darów i wdzięczności za nie oraz opieki Matki Bożej.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Janina Starczewska l. 73; +Bogusław Wójcik l. 58. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….