Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą. 22 października 2023 r.

 1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła – niedziela misyjna – taca na działalność misyjną Kościoła. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach.
 3. Zachęcamy do odmawiania różańca we wspólnocie, a także w gronie rodzinnym. Nabożeństwa Różańcowe w katedrze codziennie o godz. 17.15; dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W kościele garnizonowym w niedzielę o g. 11.30, od środy do soboty o g. 16.30.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o g. 19.00.
 6. W sobotę Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto. Jest to jednocześnie dzień imienin Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach.
 7. Za tydzień w niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii ks. dra Andrzeja Paś z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc materialną dla naszych braci i sióstr prześladowanych z Bliskiego Wschodu. Będzie również można nabyć książkę naszego gościa jako cegiełkę.
 8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024. Modlitwa w rocznice ślubu czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich czy za zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu podczas Eucharystii. Msze Św. można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych.
 10. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy wyraźnienie na wyłożonych kartkach ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”. 
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy umiejętności dostrzegania Bożych darów i wdzięczności za nie oraz opieki Matki Bożej.