Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą. 29 października 2023 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – gościmy w naszej parafii ks. dra Andrzeja Paś z papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc materialną dla naszych braci i sióstr prześladowanych z Bliskiego Wschodu. Będzie również można nabyć książkę naszego gościa jako cegiełkę.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństwa różańcowego. Zachęcam do codziennego odmawiania różańca w rodzinie. 
 3. We wtorek w kościele (garnizonowym) p.w. Krzyża Świętego o g. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo do  Św. o Pio – zapraszamy chorych, cierpiącychSłużbę Zdrowia.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze Święte w katedrze o g. 8.30, 10.00 i 18.00; w kościele garnizonowym o g. 9.00 i 10.30; na cmentarzach w Olszyńcu i Grabiku o g. 10.00, w Marszowie o 12.00; na cmentarzu komunalnym w Żarach o 12.00, a po niej procesja; pamiętajmy o duchowym przygotowaniu i godnym zachowaniu; obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
 5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w katedrze o g. 9.00, 16.30 i 18.00; w kościele garnizonowym o 17.00; w Grabiku o 16.00              (zakończenie odprawiania) w Olszyńcu o 17.00; tego dnia kancelaria nieczynna.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania prowadzona przez Przyjaciół Paradyża.
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 7. W dniach 1 – 8 listopada za odwiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz dziennie; warunki – modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, komunia sakramentalna i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
 8. Wypominki o g 17.15 – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy wyraźnienie na wyłożonych kartkach ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”. 
 9. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 1.930 PLN. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Henryk Przychowiecki l. 71; +Dorota Małka l. 57. Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….