Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj XXXIV niedziela zwykła, ostatnia w roku liturgicznym – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Puszka Grona Wspierających Ubogich.
 2. Dzisiaj Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Paradyżu. 
 3. W poniedziałek 27 listopada w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Prelekcje codziennie o g. 18:45 do 2 grudnia, w kościele.
 4. We wtorek w kościele (garnizonowym) o g. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo do  Św. o Pio – zapraszamy chorych, cierpiącychSłużbę Zdrowia.
 5. W czwartek Św. Andrzeja Apostoła – święto.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 7. Za tydzień I niedziela Adwentu – błogosławieństwo opłatków.
 8. Świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki od przyszłej  niedzieli rozprowadzać będą  członkowie PZC. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i budynków parafialnych. Przy stolikach z opłatkami znajdziemy zaproszenie na kolędę, które po wypełnieniu proszę wrzucić na tacę. 
 9. Kolęda w Żarach na zaproszenia. Na wioskach: Olszyniec, Marszów, Kadłubia, Grabik w tradycyjnej formie.
 10. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Magazyn Niedziela dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 1850 PLN
 12. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Wanda Głowacz l. 69, +January Kajtanowski l. 72, +Regina Stapińska l. 68, +Józef Kaleta l. 93, +Kazimierz Wojnarski  l.90. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….