Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu. 3 grudnia 2023

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu – rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Błogosławieństwo opłatków.
 2. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze Św. roratnie o Matce Bożej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek wspomnienie Św. Barbary, w środę Św. Mikołaja, w czwartek Św. Ambrożego. 
 4. W piątek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma rorat – Msze Św. w katedrze o 09:00 i 18:00, w Olszyńcu o 17:00 (zamiast Mszy Św. w środę). O g. 19.00 w naszym kościele Akatyst ku czci Bogurodzicy – serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę imieniny ks. Wiesława zapraszamy na Mszę Św. o g. 18.00.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Męczenników Międzyrzeckich
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek (I czwartek miesiąca) – modlitwa o powołania;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Za tydzień II niedziela Adwentu – o g. 13.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych, taca remontowa oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii 17 – 20 grudnia
 9. PZC jak co roku zaprasza do włączenia się w akcję „Rodzina – Rodzinie”. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się wieniec adwentowy a w nim ponumerowane koperty. Można je zabrać i przygotować paczkę dla potrzebujących. Gotowe paczki prosimy dostarczyć do 18 grudnia.
 10. Świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki od przyszłej niedzieli rozprowadzać będą członkowie PZC. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i budynków parafialnych. Przy stolikach z opłatkami znajdziemy zaproszenie na kolędę, które po wypełnieniu proszę wrzucić na tacę. 
 11. Kolęda w Żarach na zaproszenia. Na wioskach: Olszyniec, Marszów, Kadłubia, Grabik w tradycyjnej formie.
 12. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny magazyn popularnonaukowy Historia Kościoła dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. 
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Mikołaj Karpowicz l. 79, +Janina Skoczek l. 77, +Józef Seńków l. 93. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….