Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu. 10 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. o g. 13.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych, taca remontowa oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 2. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze Św. roratnie o Matce Bożej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek imieniny ks. Waldemara zapraszamy na Mszę Św. o g. 18.00.
 4. W środę 13 grudnia w kościele garnizonowym po Mszy Św. kolejna katecheza dla dorosłych poświęcona modlitwie Ojcze nasz. Katechezy prowadzi ks. Witold Lesner.
 5. W czwartek spotkanie grupy młodszej do bierzmowania i Kręgu Biblijnego o g. 19.00.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  w czwartek – litania do Św. Jana Pawła II;
  w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Łukasz Lorenc – paulin z Domu Zakonnego w Warszawie.
 8. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 9. PZC jak co roku zaprasza do włączenia się w akcję „Rodzina – Rodzinie”. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się wieniec adwentowy a w nim ponumerowane koperty. Można je zabrać i przygotować paczkę dla potrzebujących. Gotowe paczki prosimy dostarczyć do 18 grudnia.
 10. Świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki rozprowadzają członkowie PZC. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i budynków parafialnych. Przy stolikach z opłatkami oraz w zakrystii znajdziemy zaproszenie na kolędę, które po wypełnieniu proszę wrzucić na tacę.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny magazyn popularnonaukowy Historia Kościoła dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii i wszelkie wyrazy życzliwości. W ubiegłym tygodniu włączyliśmy ogrzewanie naszego kościoła, dlatego zwracamy się z prośbą o materialne wsparcie na ten cel.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +ks. Ryszard Walner proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….