Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu. 17 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Mariusz Lorenc – paulin z Domu Zakonnego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej; w dni powszednie w katedrze o g. 9.00 i 18.00 w kościele garnizonowym o g. 17.00. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy Świętej o g. 6.30. Okazja do spowiedzi w środę katedrze o g. 8.30 i 17.30 w kościele garnizonowym o g. 16.30. Taca z środy na potrzeby Rekolekcjonisty.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze Św. roratnie w tym tygodniu o Matce Bożej w czwartek i piątek o godz. 6.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 4. We wtorek, ze względu na rekolekcje kancelaria będzie nieczynna.
 5. W czwartek spotkanie grupy starszej do bierzmowania o g. 19.00.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Maksymiliana Kolbe;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. PZC jak co roku zaprasza do włączenia się w akcję „Rodzina – Rodzinie”. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się wieniec adwentowy a w nim ponumerowane koperty. Można je zabrać i przygotować paczkę dla potrzebujących. Gotowe paczki prosimy dostarczyć do 18 grudnia.
 8. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła, zakrystii i kancelarii – pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, chorych, samotnych; poświęcone opłatki są znakiem jedności całej Parafii przy stole wigilijnym.
 9. Za tydzień IV Niedziela Adwentu (nie będzie Mszy Św. o g. 18.00) to Wigilia Narodzenia Pańskiego – niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment o narodzeniu Zbawiciela, dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Pasterki w Olszyńcu o g. 21.00, w kościele garnizonowym o g. 22.00 w katedrze o g. 22.00 i 24.00. Podczas pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa. Wilhelma Pluty.
 10. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny magazyn popularnonaukowy Historia Kościoła dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii (kwiaty, sprzątanie kościoła, ogrzewanie) oraz wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie 980 PLN.
 12. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Stanisława Nowańska l. 87, +Andrzej Sadowski l. 62. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….