Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu. 24 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – Wigilia Narodzenia Pańskiego – niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment o narodzeniu Zbawiciela, dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Pasterki w Olszyńcu o g. 21.00, w kościele garnizonowym o g. 22.00 w katedrze o g. 22.00 i 24.00. Podczas pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa. Wilhelma Pluty.
 2. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy Św. o g. 9.00 w kościele garnizonowym.
 3. We wtorek święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym. Taca na KUL.
 4. W środę Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek Świętych Młodzianków, męczenników.
 5. W piątek 29 grudnia ks. proboszcz udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:  w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek – litania do Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego; w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się przy wyjściu z kościoła, zakrystii i kancelarii – pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, chorych, samotnych; poświęcone opłatki są znakiem jedności całej Parafii przy stole wigilijnym.
 8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Będzie to też ostatni dzień Starego Roku.
 9. 1 stycznia będziemy gościć w żarskiej katedrze relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów – peregrynujące po naszej Ojczyźnie. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 11. Słowa podziękowania kierujemy do osób które pomogły ustawić szopkę, ofiarowały i przywiozły choinki, za podarowane kwiaty oraz wszystkim zaangażowanym w świąteczny wystrój naszego kościoła. PZC dziękuje za włączenie się w akcję „Rodzina – Rodzinie”.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii (kwiaty, sprzątanie kościoła, ogrzewanie) oraz wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja wyniosła 1900 PLN
 13. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.
 14. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one czasem pięknych spotkań z bliskimi, doświadczania dobra i ciepła od ludzi oraz umocnienia wiary, że Bóg przyszedł na ziemię i chce być obecny w naszym życiu, aby nas wspierać, prowadzić i doprowadzić do szczęścia wiecznego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Czesław Mazur l. 87. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….