Ogłoszenia parafialne na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. 31 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Nabożeństwo na zakończenie 2023 roku o g. 17.30 – zapraszamy. 
 2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte w naszej parafii: w katedrze o g. 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00; w kościele garnizonowym o g.10.00; w Olszyńcu o g. 10.30.
 3. Jutro w naszej katedrze gościć będziemy relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów – peregrynujące po naszej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie. 
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Męczenników Międzyrzeckich;
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania prowadzona przez Przyjaciół Paradyża.
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane Kolędą. Przypominamy, że kolęda w naszej parafii w mieście jest na zaproszenia, które znajdują się stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składamy na tacę lub w zakrystii. Istnieje możliwość zgłoszenia kolędy przez internet. Udajemy się do mieszkań naszych parafian, aby błogosławić dom, wspólnie się modlić oraz rozmawiać  o życiu naszej parafii. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako wydarzenie religijne. Na to spotkanie przygotujmy nakryty białym obrusem stół, krzyż, palące się świece, wodę święconą. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest po Mszy Św. wieczornej. Porządek kolędy: 
  • 02 stycznia (wtorek) – Grabik nr 18 – 60  od godz. 15.30
  • 03 stycznia (środa) – Grabik nr 61 – 87 i ul. Polna od godz. 15.30
  • 04 stycznia (czwartek) – Grabik nr 90 – 105 od godz. 15.30
  • 05 stycznia (piętek) – Grabik nr 1- 17; 97 i 98; 107 – 126; ul. Lipowa, Brzozowa, Dębowa, Łąkowa i Słoneczna od godz. 15.30
 6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, obchodzona jest w Polsce również jako dzień misyjny. Z tej okazji 6 stycznia w katedrze, a 7 stycznia w kościele garnizonowym, ks. Witold, który do niedawna posługiwał na Kubie, będzie głosił kazania dzieląc się swoim misyjnym doświadczeniem. Będzie również okazja nabyć napisaną przez niego książkę, w której zawarł swojej wspomnienia i w ten sposób wspomóc pracę polskich misjonarzy na Kubie. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tace przeznaczone są na cele misyjne. Zapraszamy do Orszaku Trzech Króli – który rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. 
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii (kwiaty, sprzątanie kościoła, ogrzewanie) oraz wszelkie wyrazy życzliwości. 
 9. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy szczęśliwego Nowego Roku. Niech Słowo wcielone – narodzi się w naszym życiu, odnowi je, przemieni nasze serca i domy, napełni je pokojem, dobrocią i jednością. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Marianna Antoniewicz l. 93; +Piotr Kurkowski l. 50; +Daniel Kubiak l. 43. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….