Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą. 28 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Zwykła. Puszka Grona Wspierających Ubogich.
 2. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, dziękujemy rodzinom które nas przyjęły. Bóg zapłać za złożone ofiary, niech dobry Bóg błogosławi każdą rodzinę i każdy dom.
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
  • we wtorek – litania do Męczenników Międzyrzeckich;
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek – modlitwa o powołania prowadzona przez Przyjaciół Paradyża;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę – o godz. 8.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca. Odwiedziny chorych w domach.
 4. We wtorek w kościele (garnizonowym) o g. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo do  Św. o Pio – zapraszamy chorych, cierpiącychSłużbę Zdrowia.
 5. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach Św. poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze Święte w Katedrze o godz. 9.00 i 18.00 w kościele garnizonowym i w Olszyńcu o godz. 17.00.
 6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 4 lutego (niedziela) Mszą Świętą o godz. 18.00. Nauki potrwają do 10 lutego (sobota), codziennie o godz. 19.00 w kościele.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kalendarze na rok 2024.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby parafii (kwiaty, sprzątanie kościoła, ogrzewanie) oraz wszelkie wyrazy życzliwości. Puszka na rehabilitację ks. Andrzeja Tymczyja 2.170 PLN.
 9. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę! Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Boże.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Bogusław Widłak l. 67. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….