Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą. 7 lipca 2024 r.

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła. 
 2. Dzisiaj w kościele garnizonowym o g. 16.00 spotkanie z Mariuszem i Aleksandrą Sobkowiak – autorami  książki „Niesamowite Lubuskie”. Zapraszamy.
 3. W czwartek Św. Benedykta, opata, patrona Europy – święto.
 4. W czwartek, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnych przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.
 5. Nabożeństwa w tygodniu:
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • w czwartek – litania do Św. Jana Pawła II;
  • w piątek – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 6. W lipcu i sierpniu Msze Św. niedzielne odprawiamy w następującym porządku:
  • katedra o g. 8.30, 11.30 i 20.00     
   (okazja do spowiedzi w dni powszednie przed Mszą Św., a w niedzielę podczas Mszy Św.)
  • kościół garnizonowy o g. 10.00  
  • kaplica w Olszyńcu g. 10.30,  w Grabiku  g. 12.00
 7. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono o g. 17:30 adoracją w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. O g. 18:00 uroczysta Eucharystia z kazaniem. Po Mszy Św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kapliczki przy ul. Zielonogórskiej. Prosimy o zabranie świec, zniczy, lampionów i pochodni.
 8. W przyszłą niedzielę taca remontowa.
 9. Zapraszamy na koncerty „Lato z Telemanem”, które przez cały lipiec będą organizowane w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła (Park Miejski). Szczegóły tego wydarzenia na plakatach.
 10. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna 44. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
 11. Czytajmy prasę katolicką, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii oraz wszelkie wyrazy życzliwości. 
 13. Parafianom i wszystkim Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz czułej opieki Maryi.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Jacek Potęga l. 50, +Józefa Żebrowska l. 75, +Henryk Hirszman l. 68, +Cecylia Grygonis l. 87.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….