Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach

Wesprzyj budowę kościoła w Grabiku!

Projekt 3D kościoła pw. św. Jana Pawła II w Grabiku

Grabik jest jedną z miejscowości należących do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zamieszkuje ją ok. 1000 osób. Jednakże do tej pory nie było w niej kościoła. Przeszło 10 lat temu rozpoczęły się starania, aby ten brak uzupełnić. Od ponad 4 lat trwa budowa kościoła, jednak aby spełnić marzenie mieszkańców o nowej świątyni koniecznie jest wsparcie.

Konto budowy kościoła w Grabiku

Nazwa odbiorcy:Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach
Adres odbiorcy:68-200 Żary, pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 4
Nr rachunku:62 1600 1462 1870 8232 2000 0001 (BNP Paribas Bank Polska S.A.)
Tytuł przelewu:Darowizna na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Grabiku

Fotorelacje:

Historia budowy kościoła

W 2010 r. Gmina Żary przekazała działkę pod budowę kościoła. W 2011 r. ks. Biskup Paweł Socha poświęcił plac na budowę kościoła, który znajduje się w sąsiedztwie cmentarza. Dzięki staraniom tamtejszej wspólnoty i ówczesnego ks. Proboszcza, ks. kan. Krzysztofa Kwaśnika, w 2019 r., po uzyskaniu wymaganych pozwoleń, rozpoczęła się budowa kościoła.

17 października 2019 r. ks. Biskup Paweł Socha w obecności wiernych i kapłanów dekanatu Żary dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego dla nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II. Kamień węgielny pochodzi z miejsca męczeństwa św. Szczepana w Jerozolimie i został podarowany przez pochodzącego z Grabika o. Łukasza Popko OP, pracującego w Jerozolimie. (diecezjazg.pl, zgg.gosc.pl)

We wrześniu 2021 r. odbył się festyn przy Żarskiej Katedrze, z którego dochód został przeznaczony na dach świątyni – do tego momentu były już gotowe mury kościoła. (moja24.pl, gorzow.tvp.pl, gazetalubuska.pl)

Do 2023 r. udało się doprowadzić do zamknięcia kościoła, tzn. nakryto konstrukcję dachem, wstawiono okna oraz drzwi.